Môže sa to zdať pritiahnuté za vlasy, ale priemyselné značenie je výzva. Nikdy nevieme, akú požiadavku nám zákazník predloží a aké výzvy nám následne jeho výroba pripraví. O výbere správneho zariadenia na priemyselné značenie často rozhodujú drobnosti.

V potravinách vedie atrament

Za dátum spotreby a ďalšie popisky na rýchloobrátkovom tovare zodpovedajú najčastejšie ink-jetové tlačiarne. Pre menej vyťažené výrobné linky odporúčame alphaJET mondo. Vyšší modelový rad alphaJET into zvláda aj prevádzku v režime 24/7, navyše umožňuje farebnú tlač.
Pokiaľ zákazník potrebuje vybaviť výrobok etiketou, sú termotransferové tlačiarne s aplikátormi etikiet jasná voľba. Ink-jet a termotransfer je navyše možné v jednej linke kombinovať, vybaviť bežnými i neštandardnými dopravníkmi i na mieru zostavenými manipulátormi.

Priemysel a priemyselné značenie

V strojárstve a automobilovom priemysle hrá prím odolnosť. Šarža alebo iné 2D kódy musia kvôli následnej traceabilite vydržať trenie, odieranie a všemožnú manipuláciu. Preto tu používame laser a mikroúder.

Medzi lasermi majú najväčšie zastúpenie lasery vláknové a pevnolátkové. A to predovšetkým lasery od amerického výrobcu Tykma a ich model Vereo, prípadne lasery V-lase a Arex od talianskej značky Datalogic. Od rovnakého dodávateľa tiež dodávame CO2 lasery, prípadne „green“ alebo UV lasery.

Plast a značenie mikroúderom

Nielen v strojárstve, ale aj u výrobcov plastov sme uspeli s produktmi španielskeho výrobcu COUTH. Dodávateľ mikroúderových a rycích zariadení ponúka nielen širokú škálu produktov. Ich kvalita obstojí aj v náročnom prostredí strojárkej výroby a umožňuje integrovať zaradenie do zváracích liniek a robotických pracovísk.

Kam nemôžu etikety …

Technológia HRP od francúzskej firmy Tiflex sa nám osvedčila v náročných prevádzkach s vysokou prašnosťou. Veľkou výhodou technológie je, že značí priamo na povrch výrobku a nevyžaduje samolepiace etikety.

V priemyselnom značenie máme prehľad. Radi nájdeme najlepší spôsob priemyselného značenia aj pre vás. Kontaktujte nás.

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022