Norwix – novinka medzi inkjetmi

Novinkou v našom portfóliu atramentových tlačiarní je značka Norwix. Túto značku v Európe distribuuje spoločnosť Array Graphics. Na českom a slovenskom trhu je zastúpenie realizované práve našou spoločnosťou LiFTEC. Ide o špecifické tlačiarne HRP a TIJ – termálne inkjetové rady 2.5 a 4.0. Čo vlastne tieto pojmy znamenajú? Rozdiely medzi nimi sú obrovské, a to ako v rýchlosti, rozlíšení, tak aj v spotrebe atramentu. Poďme sa na tieto stroje pozrieť poporiadku.

Norwix – HRP tlačiarne IM2 a IM4

Ak hľadáte to najlepšie riešenie, ktoré vám môže trh HRP systémov ponúknuť, nemali by ste zabudnúť na tlačiarne značky Norwix. Tieto tlačiarne sa často využívajú na potlač kartónov, skvele zvládnu ale aj napr. čestný znak na viečkach nápojov. Tlačiť s nimi môžete na savé aj nesavé materiály, s využitím UV vytvrdzovacích atramentov.

Aké sú hlavné benefity IM2 a IM4 tlačiarní?

Od ostatných systémov ich odlišuje možnosť tlače vo vysokých rýchlostiach (až 356 m/min) pri vysokom rozlíšení (až 600 DPI) a nízkej spotrebe atramentu. Ide o veľmi spoľahlivý systém, ktorý využíva vysoko kvalitné komponenty, napr. tlačové hlavy od svetovej jednotky, firmy Ricoh. Viac o modeloch IM2 a IM4 sa dozviete na našich stránkach.

Norwix – TIJ PC22

Systém TIJ je založený na využití tzv. cartridge, teda zásobníka atramentu, ktorý je zároveň tlačovou hlavou. Nevýhoda týchto systémov bola v minulosti to, že cartridge boli pomerne malé a pokiaľ v prevádzke prebiehala intenzívna tlač, bolo nutné ich často meniť, čo cenu tlače značne predražovalo. Stroje Norwix PC 22 sú založené na technológii TIJ 4.0, a oproti pôvodnej, hojne používanej technológii 2.5, sa chvália neporovnateľným výkonom. Ich spotreba atramentu je až 6 krát nižšia, než pri klasickom TIJ. Tlačové rozlíšenie navyše dosahuje až nevídaných 1 200 DPI.

Pre koho sú stroje určené?

Najmä pre papierne a tlačiarne, ktoré musia tlačiť vo vysokých rýchlostiach alebo majú za úlohu dotlačiť napr. ekologické značky na produkty podľa nových nariadení a regulácie EÚ. Vďaka strojom Norwix môže výroba prebiehať maximálne efektívne. Viac informácií o Norwix PC22 nájdete na našom webe.

Norwix – ISP

Aj keď je Norwix ISP založený na systéme TIJ 2.5, dosahuje aj tak nemalé rýchlosti tlače v porovnaní s termotransferovou tlačou, pri ktorej je rýchlosť obmedzená na cca 40 m/min. Využíva sa v potravinárskom priemysle na značenie samotných produktov, ale aj vo viacradových baličkách napr. pri balení sladidiel, nápojov, kávy atď. Pre túto oblasť je ISP ideálnym riešením, pretože umožňuje užívateľovi konfiguráciu stroja podľa počtu „drah“ baličky. Základný stroj disponuje štyrmi hlavami, ten najvyšší až 20 hlavami. Maximálna rýchlosť tlače je 152 m/min pri rozlíšení 150 DPI. Nespornou výhodou je tiež možnosť tlače na porézne aj neporézne materiály. Viac o Norwix ISP nájdete na našom webe.