Paletové aplikátory etikiet

V súčasnej dobe registrujeme zvýšený záujem o paletové aplikátory etikiet, najmä z radov logistických a potravinárskych podnikov. Veľmi časté sú dopyty po etiketácii paliet z dvoch strán pred alebo po ovinutí. Na tieto požiadavky máme skvelé a inovatívne riešenie od nášho talianskeho dodávateľa aplikátorov etikiet a etiketačných liniek – firmy Arca.

Jedná sa o pomerne unikátny paletový aplikátor etikiet Arca– Pivot R, ktorý je schopný etiketovať palety etiketou do veľkosti až 150 x 250 mm a to ako z jednej, tak aj z dvoch strán. Samozrejmosťou je ľavý aj pravý variant aplikátora, to znamená, že sme schopní aplikovať etikety ako z čela, z boku tak aj zadnej časti palety. Dosah aplikátora je až 700 mm, vďaka čomu nie je problém obsiahnuť takmer celú paletu. Často sa tiež stretávame s požiadavkou na kontinuálnu aplikáciu paletových etikiet. Toho využívajú hlavne zákazníci, ktorí nechcú upravovať existujúce dopravníkové vedenie, poprípade požadujú skrátiť čas etiketácie na nutné minimum.

Variabilita paletového aplikátora etikiet

Zaujímavosťou potom je to, že aj napriek tomu, že sa jedná o pneumatický aplikátor etikiet, nie je nutné ho mať za oplotením, prípadne za svetelnou závorou. Vďaka tomu ho dokážeme integrovať aj na miesta, ktoré sú náročné na priestorové požiadavky. Aplikátory Pivot R spolupracujú s termotransferovými modulmi SATO, ZEBRA a CAB. Vieme ich ponúknuť v rozlíšení od 200 do 600 DPI v šírkach tlače od 4“ až do 6“. Inštaláciou aplikátora to pre nás nekončí. Zákazníkom dokážeme celé riešenie implementovať do ich podnikovej siete a etikety pre tlač vyberať z informačného systému ako SAP, Helios a pod. Tiež do nich zo systému posielať premenné dáta v závislosti od aktuálnej výroby.