Offline značenie mimo výrobnej linky

Výkonné offline systémy umožňujú flexibilné značenie aj mimo výrobnej linky

Systémy priemyselného značenia sú súčasťou mnohých výrobných liniek, kde sú denne označované tisíce produktov. V prípade menších výrobných sérií, reklamných kampaní a pod. je však často problematické zaistiť ich značenie priamo na výrobnej linke a vhodnejším riešením je v takom prípade offline pracovisko na označovanie výrobkov či obalov mimo výrobnej linky.

Technológia offline značenia
Spoločnosť LIFTEC ponúka pre takéto aplikácie zariadenie UdaFORMAXX od popredného nemeckého výrobcu KBA-Metronic, ktoré je možné kombinovať s rôznymi tlačovými systémami, od ink-jetových priemyselných tlačiarní, cez termotransferové, tepelnorazbové až po laserové popisovacie zariadenia. Môže byť tiež doplnené skenerom alebo kamerovým systémom. Jednoduchá manipulácia, vysoká spoľahlivosť, flexibilita a veľmi atraktívny pomer cena-výkon sú len niektoré z výhod tohto systému vhodného pre mnoho odvetví, najmä však pre potravinársky, farmaceutický, automobilový či obalový priemysel. Kompaktná veľkosť zariadenia KBA-Metronic UdaFORMAXX umožňuje jeho umiestnenie prakticky kdekoľvek.

Medzi najpoužívanejšie technológie offline značenia patrí ink-jet. Inkjetové popisovacie zariadenie série alphaJET od nemeckého výrobcu KBA-Metronic sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou, vynikajúcou kvalitou tlače a nízkymi prevádzkovými nákladmi. Umožňujú tlač grafiky vo vysokom rozlíšení, log, čiarových kódov, dát, šarží a pod. Farebný dotykový displej umožňuje prostredníctvom ikon jednoduché intuitívne ovládanie. Samozrejmá je aj možnosť integrácie do výrobnej linky – cez Ethernet, USB alebo RS232 rozhranie. S nerezovým šasi a IP65 krytím tlačiarne alphaJET zodpovedajú aj náročným požiadavkám prostredia. Patentovaný Solvent Recovery systém šetrí spotrebu riedidla a tým aj peniaze zákazníka. V závislosti od použitého atramentu je možné značiť na rôzne povrchy.

Široké spektrum využitia bez kompromisov
Hlavné výhody offline pracoviska na dodatočné značenie výrobkov mimo hlavnej výroby sú tlač podľa potreby pre malé a stredné veľkosti šarže, jednoduché nastavenie, rýchla zmena formátu tlače, zaistenie sledovateľnosti výrobkov, či prispôsobenie štandardného balenia potrebám trhu. Umožňuje tlač variabilných dát, dáta spotreby, ceny a informácií o obsahu, čiarových kódov, log a iných grafík, taktiež adresovanie a personalizáciu. Dokonale sa hodí pre skladacie krabičky, kartóny, blistre, štítky, plastové karty a ďalšie stohovateľné ploché predmety.

Úspora času, flexibilita a bezpečnosť
Poloautomatický systém offline značenia je veľmi operatívny a šetrí tak náklady na skladovanie balenia pre rozličných zákazníkov, rôzne krajiny a pod. Vysoká rýchlosť triedenia a možnosť doplňovania zásobníka počas chodu výroby znižuje prestoje a náklady na pracovnú silu. Nezanedbateľným prínosom je aj zabezpečenie sledovateľnosti výrobkov a ich ochrana pred produktovým pirátstvom dômyselným kódovaním a systémom.