Výkonné offline systémy umožňujú flexibilné značenie aj mimo výrobnej linky.

Systémy priemyselného značenia sú súčasťou mnohých výrobných liniek, kde sú denne označované tisícky produktov. V prípade menších výrobných sérií, reklamných kampaní a pod. je však často problematické zabezpečiť ich značenie priamo na výrobnej linke a vhodnejším riešením je v takomto prípade offline pracovisko na označovanie výrobkov či obalov mimo výrobnej linky.

Technológia offline značenia

Spoločnosť LIFTEC ponúka pre takéto aplikácie zariadenie UdaFORMAXX od popredného nemeckého výrobcu KBA-Metronic, ktoré sa dá kombinovať s rôznymi tlačovými systémami, od ink-jetových priemyselných tlačiarní, cez termotransferové, tepelnoražbové až po laserové popisovacie zariadenia. Môže byť taktiež doplnené skenerom alebo kamerovým systémom. Jednoduchá manipulácia, vysoká spoľahlivosť, flexibilita a veľmi atraktívny pomer cena-výkon sú len niektoré z výhod tohto systému vhodného pre množstvo odvetví, najmä však pre potravinársky, farmaceutický, automobilový, či obalový priemysel. Kompaktná veľkosť zariadenia KBA-Metronic UdaFORMAXX umožňuje jeho umiestnenie prakticky kdekoľvek.

Medzi najpoužívanejšie technológie offline značenia patrí ink-jet. Inkjetové popisovacie zariadenia série alphaJET od nemeckého výrobcu KBA-Metronic sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou, vynikajúcou kvalitou tlače a nízkymi prevádzkovými nákladmi. Umožňujú tlač grafík vo vysokom rozlíšení, log, čiarových kódov, dátumov, šarží a pod.  Farebný dotykový displej umožňuje prostredníctvom ikon jednoduché intuitívne ovládanie. Samozrejmá je aj možnosť integrácie do výrobnej linky – cez Ethernet, USB alebo RS232 rozhranie. S nerezovým šasi a IP65 krytím tlačiarne alphaJET zodpovedajú aj náročným požiadavkám prostredia. Patentovaný Solvent Recovery systém  šetrí spotrebu riedidla a tým aj peniaze zákazníka. V závislosti na použitom atramente je možné značenie na rôzne povrchy.

Široké spektrum využitia bez kompromisov

Hlavné výhody offline pracoviska na dodatočné značenie výrobkov mimo hlavnej výroby sú tlač podľa potreby pre malé a stredné veľkosti šarže,  jednoduché nastavenie, rýchla zmena formátu tlače, zabezpečenie sledovateľnosti výrobkov, či prispôsobenie štandardného balenia potrebám trhu. Umožňuje tlač variabilných údajov, dátumu spotreby, ceny a informácií o obsahu, čiarových kódov, log a iných grafík, taktiež adresovanie a personalizáciu. Dokonale sa hodí pre skladacie krabičky, kartóny, blistre, štítky, plastové karty a ďalšie stohovateľné ploché predmety.

Úspora času, flexibilita a bezpečnosť

Poloautomatický systém offline značenia je veľmi operatívny a šetrí tak náklady na skladovanie balení pre rozličných zákazníkov, rôzne krajiny a pod. Vysoká  rýchlosť roztrieďovania a možnosť dopĺňania zásobníka počas chodu výroby znižuje prestoje a náklady na pracovnú silu. Tento systém zároveň ponúka kreativitu a možnosť rýchlo reagovať na trendy na trhu spontánnymi marketingovými kampaňami, sezónnymi akciami, lotériami atď. Nezanedbateľným prínosom je aj zabezpečenie sledovateľnosti výrobkov a ich ochrana pred produktovým pirátstvom dômyselným kódovaním a systémom

 

 

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022