Online portál vzdelávania

Online vzdelávanie už všetci poznáme. Ale taký balík vzdelávania, aký sme sa rozhodli sprístupniť, je pre nás výnimočný.

Rozhodli sme sa využiť ponuku online vzdelávacieho portálu. Vyberáme si kurzy, ktoré chceme absolvovať spolu, alebo individuálne.

  • Leadership,
  • obchod,
  • digitálne zručnosti,
  • komunikácia,
  • právo,
  • ..

… je tam toho skrátka veľa. Vieme si určiť „povinné“ kurzy, ktoré má niekto absolvovať, ale ponechávame aj voľnosť pre zamestnanca:

Vyber si kurz, ktorý Ťa baví (a ktorý možno nemá nič spoločné s tým, čo tu robíš) a pozri si ho. Pozri si ho za stolom alebo si ho vypočuj v aute (nie, nenabádame kolegov aby pozerali na obrazovku, veľa kurzov je prístupných aj v audio verzii). Pozri si ho v čase, ktorý Ti vyhovuje (ok, na porade nie…).

Či sa bojíme, že budú naši ľudia študovať veci nedôležité pre firmu? Vôbec. Študujú, rozvíjajú sa, zlepšujú sa, bavia sa, alebo im kurz pomôže riešiť aj mimopracovné problémy – a to chceme. Tie témy, ktoré sa nám zdajú dôležité či už z hľadiska odbornosti alebo aktuálneho diania vo firme, si vieme pozrieť spolu, alebo vzájomne odprezentovať.

Radi samozrejme investujeme do ľudí, ale – úprimne – keď sme sa rozhodli využiť celoročný balík prístupov ku kurzom, nie to tak veľa peňazí, ako sme si mysleli. 😊 Môžeme tak poskytnúť viac kurzov viacerým ľuďom. Dobré je tiež, že firma vidí, kto sa učí a čo sa učí. Vieme si kurzy odporučiť, vzájomne zhodnotiť, a vieme sa zamerať viac na spoločné stretnutie pri kurze, keď vidíme, že individuálne štúdium viazne. Práca s portálom je veľmi „poka-yoke“ alias blbuvzdorná, takže zložitosť štúdia nikoho neznechutí.

Veríme, že táto novinka už bude budúci rok tradíciou. Tak, kolegovia, hor sa na to. A ostatní – ak sa vám to páči, pozrite aj iné benefity alebo otvorené pozície. Budeme radi, ak o sebe dáte vedieť.