Ako napovedá názov, tepelná razba alebo tiež hot stamping je značenie za pomoci tepla. Požadované údaje sa pri tomto druhu priemyselného značenia vyrazia na produkt kovovým razidlom cez špeciálnu pásku. Typicky sa tepelnou razbou značia pneumatiky, využiť sa však dajú aj inde. Trebárs na jednoduché značenie spotrebného tovaru.

Tepelná razba na plasty i papier

Škála toho, čím môžete výrobok alebo obal s pomocou tepelnej razby označiť, je trochu obmedzená. Nevytvoríte s ňou zložité kódy, značky ani logá. K vyznačenie jednoduchých sústav písmen a čísel sa však razba používa roky a nejakú dobu si svoje „postavenie“ pravdepodobne ešte uchová.

Je totiž jednak spoľahlivá, jednak je značenie razbou veľmi odolné. Kovové razidlo sa zahrieva až na teplotu 220 °C a produkty značí rýchlosťou 60 – 1000 kusov za minútu podľa typu zariadenia.  Manipulácia s prístrojom je jednoduchá, nevyžaduje častú a nákladnú údržbu, zato vyniká dlhou životnosťou. S existujúcou linkou ho môžeme jednoducho prepojiť pomocou prevodníka RS-232, ovládanie potom funguje cez riadiacu jednotku alebo počítačový softvér hpdCONTROL. Jednotlivé modely nano, vario, moto a magno sú v zásade veľmi podobné, odlišujú sa len v rozmeroch, vo veľkosti popisového poľa a rýchlosti tlače.

Tepelná razba a značenie pneumatík

Ako sme už uviedli, tepelná razba je známa ako technológia na značenie pneumatík. V takom prípade sa používa model hpdSYSTEM moto, ktorý bol vyvinutý na zákazku práve pre gumárenský priemysel a značí maximálnou rýchlosťou 60 kusov za minútu.

Horúca razba sa však dá použiť aj na plasty, káble, drevo, aj papier. Navyše takmer ľubovoľnou farbou, pretože ponuka farebných fólií sa neustále rozširuje.

Či už aktuálne riešite horúcu razbu alebo iný spôsob priemyselného značenia, radi vám navrhneme riešenie na mieru. Kontaktujte nás.

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022