Značenie káblov etiketami

označené káble

Od konca 19. storočia ľudstvo kábluje svet. Káble, či už sú inštalované natrvalo alebo flexibilne, regulujú elektrotechnický tovar a elektroniku, telekomunikačné služby, priemyselnú a domácu techniku. Ich spoľahlivým označením štítky sú zaistené dátové toky, sieťová a hlasová komunikácia. Ručne písané poznámky už dávno nespĺňajú najvyššie štandardy. Predpisy vyžadujú napríklad strojovo čitateľné dáta, kódovanie, odpory a ochranu pred manipuláciou.

označené káble
METÓDA TEPELNÉHO PRENOSU

Káble môžu byť označené mnohými spôsobmi, v závislosti od aplikácie – okrem iného štítkami označujúcimi typy alebo výkon, vlajkou alebo zmršťovacími hadičkami. Najmä v automobilovom priemysle, ale aj v chemickom a farmaceutickom priemysle sa používajú kvapaliny, rozpúšťadlá alebo chemikálie. Mechanické opotrebovanie je tiež faktorom, ktorý treba brať do úvahy. Vonku sú označenia vystavené poveternostným podmienkam, v technických alebo kryogénnych aplikáciách extrémnym teplotám.

Termotransferové tlačiarne CAB umožňujú maximálne potlačiteľné rozlíšenie – 600 dpi, vysoký kontrast a tlač obrázkov s ostrými okrajmi. Takže aj malé písmo je možné overiť okom a mikro čiarové kódy dokonale overiť skenerom. Za predpokladu, že boli použité správne materiály štítkov a pásikov, termotlačové výstupy zostávajú čitateľné počas spracovania, testovania, skladovania a prepravy.

Hľadáte vhodné zariadenie na značenie káblov? Kontaktujte nás.