Priemyselné značenie pre takmer nezničiteľné záznamy – to je mikroúder. Hrot alebo rydlo vpisujú požadované údaje priamo do povrchu. Hĺbkové vybrúsenie tak predstavuje prakticky jediný spôsob, ako značenie mikroúderom odstrániť napríklad z kovu. Aj on má však svoje špecifiká a zákonitosti, na ktoré treba brať pri výbere ohľad.

Nie je mikroúder ako mikroúder

Rozdiely medzi mikroúderom a rycím zariadením sme vám pred časom predstavili v samostatnom článku. Okrem toho môžeme zariadenia rozdeliť tiež na pneumatické a elektrické. Práve prvá spomínaná verzia je jednoznačne najpredávanejším systémom.

Takmer desať rokov už na slovenskom a českom trhu zastupujeme spoločnosť Couth, popredného svetového výrobcu mikroúderov a rycích zariadení. Okrem predaja nových strojov zabezpečujeme tiež všetok servis, opravy aj predaj náhradných dielov. Vďaka ich inovatívnemu systému Superfast ponúkame jeden z najrýchlejších mikroúderov na trhu. Pod označením DOT U predávame zariadenia s rôznym popisovacími poľom – od 50×17, 150×100 až 250×170 – mikroúdery a rycie zariadenia pre integráciu v strojoch, vo výrobných linkách alebo v robotických pracoviskách.

Pod označením DOT N ponúkame obdobnú škálu popisových polí ako vo verzii pre integráciu. Len s tým rozdielom, že tieto verzie disponujú pevným, samonosným stojanom a s osou „Z“. Opäť vo verzii mikroúder alebo rycí.

Tieto modely sa využívajú pri manuálnom značení jednotlivých dielov na pracovných stoloch a možno ich doplniť aj rotačným systémom. Skrátka dobrý pomocník do každej kovovýroby.

Kam nemôže rydlo, pomôže hrot

Z technických a funkčných dôvodov sú u ďalších modelov v ponuke len verzie mikroúderové.

Pod označením DOT P ponúkame systém mikroúderového značenia s veľkosťou popisových polí od 90×60, 150×100 alebo až 250×170 mm. Tieto modely sa úspešne využívajú tam, kde z dôvodu veľkosti a váhy nemožno s označovanými dielmi ľahko manipulovať.

Modely vynikajú ľahkou obojručnou ovládateľnosťou a sú štandardne vybavené päťmetrovým káblom. Ten môžeme podľa potreby predĺžiť na dvojnásobok aj trojnásobok dĺžky.

Ich menšiu, takzvanú „pištoľovú“ verziu s jednoručným ovládaním ponúkame pod označením DOT PP. S veľkosťou popisového poľa 15×17 až 160×17. Nástavec umožňuje pole zväčšiť aj na 15×25 až 160×25. To z neho robí ideálnu verziu pre potreby rýchleho ručného značenia.

Poslednou modelovou verziou je DOT P + N. Ako vyplýva z názvu, ide o kombináciu dvoch vyššie uvedených modelov P a N. Jednoručný alebo obojručný model mikroúder je dodávaný spoločne so stojanom a osou „Z“.

Zvažujte značenie mikroúderom? Radi nájdeme pre vás najvhodnejšiu alternatívu. Kontaktujte nás.

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022