Moderné technológie v oblasti priemyselného značenia zažívajú boom. Niet divu. Sú spoľahlivé, ľahko ovládateľné a počiatočné investície sa rýchlo vrátia. Ak zavedenie lasera sami zvažujete, pamätajte, že optimálne riešenie vyžaduje skombinovať niekoľko premenných. Typom lasera počnúc.

Laser a ideálne riešenie? Dá sa to

Vláknový, pevnolátkový, CO2 laser, green laser a UV laser – naša firma dodáva všetky spomínané. Jedná sa o typy lasera, ktoré od seba odlišuje jednak vlnová dĺžka, jednak názov, ale predovšetkým to, na aký účel sa jednotlivé prístroje hodia. Materiál určený na značenie je len jedna z premenných, ktoré finálnu voľbu najvhodnejšieho prístroja ovplyvňujú.
Rovnako ako v akejkoľvek inej oblasti, aj tu platí, že čo je vhodné pre jedného, ​​nemusí vyhovovať druhému. Niekde má určitý typ lasera jednoznačne navrch, inde sa skôr nehodí, respektíve iný typ by vzhľadom na vlastnosti procesu a konkrétnepožiadavky odviedol oveľa lepšiu prácu.
Ako teda ten najvhodnejší laser vybrať? Kde nájdete optimálne – teda najlepšie možné – riešenie pre vašuvýrobu?

Riešenie jena dosah

Môžete hľadať na internete, čítať diskusné fóra, veštiť z krištáľovej gule, či z kávovej usadeniny … alebo sa poradíte s odborníkom. Akokoľvek môže táto rada na našom vlastnom webe vyznievať samoúčelne, má svoje opodstatnenie. Platí totiž, že čo materiál, to iný laser, a skúsený odborník dokáže zvyčajne najvhodnejší typ prístroja odhadnúť už pri obhliadke vzoriek výrobku alebo materiálu, ktorý chcete označiť.
Na základe ďalších požiadaviek, ako je obsah značenia, jeho veľkosť a tiež čas, počas ktorého by malo k označenie výrobku dôjsť, sme potom schopní rozhodnúť aj o správnej veľkosti šošovky alebo optimálnom výkone lasera. Integrácia prístroja do existujúcej linky je samozrejmosťou. Naviac, vieme zabezpečiť opatrenia, ktoré sa so zavedením modernej laserovej technológie spájajú. Od zaučenie obsluhy až po bezpečnostné zásady práce so zariadením.

Presvedčili sme vás? Potom nás neváhajte kontaktovať. Vyberieme ten najvhodnejší laser aj pre vás.

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022