Odsavanie PurexPri laserovom gravírovaní vznikajú splodiny, ktoré sú škodlivé nielen pre užívateľov, ale aj pre samotné zariadenie. Látky, ktoré sa pôsobením lasera odparujú z povrchu značeného výrobku, sa navyše okolitým vzduchom rýchlo šíria do okolia. Zariadenie na odsávanie splodín je preto nutnou súčasťou každého pracoviska, kde sa s laserom pracuje.

Splodiny preč!

Že nie je nič zdravé na tom, keď pri práci s laserom vdychujete mikročiastočky spaľovaných plastov, dreva, papiera alebo iného materiálu, to je zrejme každému jasné. Doba sa posunula, bezpečie zamestnancov hrá prím nielen kvôli normám, ale aj preto, že väčšina zamestnávateľov dbá na zdravie svojich zamestnancov.

To isté však platí aj pre stroje. Dym, ktorý pri gravírovanie vzniká, sa môže usadzovať na optike lasera, čo vedie k poškodeniu šošovky. Chybná šošovka znamená nekvalitné laserové značenie. A preto, aby výsledok nestál ani za deravý groš, ste pravdepodobne peniaze do kvalitných laserových zariadení neinvestovali.

Odsávanie splodín a dvojitá ochrana zdravia

Za roky skúseností s laserovými zariadeniami na priemyselné značenie sme si vytipovali odsávacie jednotky firiem Purex a BOFA. Osvedčili sa nám aj na tých najnáročnejších pracoviskách, a tak pri požiadavke na laserové pracovné stanice sú pre nás voľbou číslo jedna.

Majú špičkové bezpečnostné senzory, ktoré spoľahlivo zachytávajú škodlivé plyny aj častice. Technológia vsádza na takzvané HEPA filtre, ktoré prepúšťajú iba 0,003% častíc s veľkosťou do 0,3 mikrometra. To ale nie je všetko. Pre zvýšenú ochranu HEPA filtru je odsávacia jednotka navyše vybavená labyrintovým predfiltrom, ktorý zachytí až 95% škodlivých častíc do veľkosti 1 mikrometra. Dômyselná podoba labyrintového predfiltra tak značne predlžuje aj životnosť samotného HEPA filtru.

Bezpečie na kolieskach

Výkon si jednotka monitoruje a sama upravuje podľa toho, ako zaplnené filtre sú. Tie je mimochodom veľmi jednoduché a rýchle vymeniť. Bezkefové motory zaisťujú vysoký výkon a nepretržitú prevádzku a nemusíte sa o ne vôbec starať. Zákazníci si nezriedka pochvaľujú to, že jednotky na odsávanie splodín môžu vďaka umiestneniu na kolieskach operatívne presúvať.

Odsávaciu hadicu dopĺňame typizovanou koncovkou. Ak to klient a jeho prevádzka vyžaduje, vyrobíme špeciálnu koncovku presne na mieru požiadaviek. Trebárs na 3D tlačiareň. Jednotku je tiež možné vybaviť spätným odvodom vzduchu, ktorý je už prečistený a môžete ho preto použiť pre sekundárne chladenie pracovného priestoru lasera alebo iných zariadení.

Hľadáte priemyselné značenie pre vašu prevádzku? Dajte nám vedieť. Zabezpečíme stanicu, odsávanie a všetko, čo budete potrebovať. Kontaktujte nás.

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022