Skutočný zlatý vek ich ešte len čaká, nepochybne však zažívajú rozmach. Reč je tentoraz o robotoch, robotických pracoviskách a ďalších typoch automatizácie výrobných procesov. Kde všade dnes môže robot nahradiť človeka? Prečo máme najradšej roboty Kuka? A hrozí, že roboty vezmú ľuďom prácu?

Kam nemôže človek, tam musí robot.

Robot je neúnavný, dokáže pracovať takmer nepretržite, navyše s bezchybnosťou a presnosťou. S dobou je potrebné držať krok, implementáciou robota je navyše často možné vyriešiť problémy s nedostatkom ľudskej pracovnej sily. Preto v posledných rokoch dopyt po robotických pracoviskách stúpa.

Samé dnes, v takzvanej ére Industry 4.0, môžu fungovať napríklad:

  • samostatné zváracie bunky i celé zváracie linky
  • montážne bunky, kde roboty zvládajú aj činnosti ako skrutkovanie, lepenie alebo dávkovanie
  • meracie a kontrolné bunky
  • paletizácia alebo binpicking

V LIFTEC spolupracujeme s jedným zo svetových lídrov na trhu robotickej automatizácie, spoločnosťou KUKA Robotics. Vďaka ich i vlastným dlhoročným skúsenostiam sme schopní vymyslieť a zostaviť efektívne a ekonomicky zmysluplná riešenie. Realizáciu robotických pracovísk aj automatizáciu výrobných procesov zvládame od A do Z. V prvej fáze hodnotíme potreby a požiadavky zákazníka, navrhujeme koncepciu a predkladáme rozpočet. Nasleduje optimalizácia robotického pracoviska, ladenie detailov, dodanie, inštalácia a zaškolenie obsluhy. Samozrejmosťou aj následný servis a podpora.

Priemysel budúcnosti = s robotmi a bez ľudí?

Hoci sú dnešné technológie do istej miery autonómne, človeka z výrobného procesu vylúčiť nemožno. Pri plánovaní je preto potrebné dbať aj na bezpečnostné hľadisko. A to predovšetkým u kolaboratívnych robotov, ktoré priamo zdieľajú pracovný priestor s ľuďmi.

Chcete funkčné a bezpečné robotické pracovisko? Sme tu pre vás, dajte nám vedieť.

Kontaktujte nás, radi vám poradíme najoptimálnejšie riešenie.

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022