Dávame si záležať na tom, aby ste nekupovali mačku vo vreci. Preto pravidelne píšeme o možnostiach, ktoré sa ponúkajú v oblasti priemyselného značenia aj o tom, čo je dnes možné riešiť automatizáciou. Ak ponúkate priemyselné riešenia na mieru, musíte mať skúsenosti a zároveň inovovať. Nič nevypovedá o know-how toľko ako príklady z praxe, preto sme tentoraz podrobnejšie rozobrali dve konkrétne realizácie z poslednej doby.

Automatizované značenie šetrí čas

Konkrétny príklad automatizovaného riešenia v priemysle je poloautomatická stanica, ktorú sme nedávno odovzdali zákazníkovi. V linke vznikajú plechové vylisované diely s rozmermi približne 250 x 370 mm. Najprv prechádzajú tlakovou skúškou, a ak skúšku úspešne ustoja, poloautomatická stanica ich označí vláknovým laserom Datalogic Arex 20W.

Zdanlivo jednoduchú úlohu skomplikoval vysoký takt výrobného stroja. V priebehu realizácie sa ukázalo, že štandardná šošovka nezvládne značenie vykonávať v čase, ktorý linka pre hladký priebeh výroby vyžaduje. Zvolili sme preto väčšiu šošovku, ktorá obsiahne väčšie popisové pole. Tým dochádza k označeniu DMC kódmi dvoch dielov hneď po sebe. Výsledok? Stanica momentálne úspešne prechádza skúšobnou prevádzkou, v marci sa stane natrvalo súčasťou ostrej prevádzky.

Aplikácia a kontrola etikiet? Žiaden problém!

Začiatkom tohto roku sme tiež odovzdali realizáciu, ktorej cieľom bolo zabezpečiť automatickú aplikáciu etikiet, kontrolu umiestnenia a obsahu etikety. Zo vstrekolisu je tu viacosým robotom odoberaný plastový výlisok, ktorý následne aplikátor označí vytlačenou samolepiacou etiketou. Nasleduje kontrola čítačkou, ktorá overí, že je etiketa na správnom mieste a že jej obsah zodpovedá vybranému dielu.

Spomínaný aplikátor Hermes Q pochádza od firmy CAB, čítačka zase od firmy Cognex. Obe spoločnosti patria medzi našich osvedčených dodávateľov. Realizáciu sme doplnili o na mieru vytvorený softvér pre čiastočnú traceabilitu. Tá zákazníkovi v prípade potreby poskytne spätnú informáciu o jednotlivých vstupoch a výstupoch. Napríklad o chybných sériách alebo o tom, na ktorej smene jednotlivé kusy vznikli, do akej firmy následne putovali a tak ďalej. Softvér tak robí výrobu oveľa transparentnejšiu.

Chcete vedieť viac o našich realizáciách? Riešite podobný problém?  Kontaktujte nás.

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022