Tradičnou, avšak stále veľmi efektívnou technológiou priemyselného značenia je mikroúder.  LFTEC dodáva v rámci svojho portfólia na český a slovenský trh zariadenia popredného svetového výrobcu COUTH, ktorý je známy vývojom a výrobou vysoko kvalitných a spoľahlivých zariadení spĺňajúce najnovšie technologické štandardy.

Unikátna technológia mikroúderového značenia

Mikrobodové systémy COUTH MC 2000 ponúkajú spoľahlivé a efektívne riešenie permanentného značenia výrobkov. Ide o pneumaticky alebo elektricky poháňané zariadenie, ktoré pomocou precízne umiestnených mikrobodov umožňuje tlač širokej škály znakov, tvarov, 2D kódov a obrázkov. Mikroúderové značenie je možné použiť na takmer všetky druhy materiálov (kov, plast, drevo, atď.). Vysoko odolné a dobre viditeľné značenie je možné aplikovať aj pred povrchovou úpravou či farbením materiálu. Pomocou tohto systému je možné označiť extrémne tvrdé, nerovné a nepravidelné, ploché i zakrivené výrobky, ktoré vďaka možnosti presného nastavenia nie sú deformované ani nadmerne namáhané. Vzhľadom k svojej minimálnej hmotnosti a veľkosti je táto technológia vhodná najmä pre integráciu v malých priestoroch výrobných liniek. Vo svojom prenosnom vyhotovení uľahčí označovanie výrobkov, ktoré sú vzhľadom k ich väčšej veľkosti a hmotnosti problematické z hľadiska transportu. Dlhá životnosť, bezúdržbová prevádzka a jednoduchá integrácia do výrobných liniek bez nutnosti pripojenia PC vytvára bezkonkurenčný nástroj pre trvalé značenie produktov.

Trvanlivosť značenie, ľahká integrácia a nízke náklady

Vďaka tejto technológii môžeme docieliť permanentné značenie viditeľné i pod vrstvou farby či inou povrchovou úpravou. V porovnaní s inými technológiami má mikroúderové značenie veľmi nízke prevádzkové náklady. Veľkým prínosom pre zákazníka môže byť možnosť zvoliť si mikroúder zo štyroch verzií – integrovaný do výrobnej linky, ručný, ako samostatné stojanové pracovisko, prípadne kombinovaný. Veľká plocha tlače až do 250 mm x 170 mm umožňuje komplexné a kvalitné značenie. Prístroj okrem alfanumerických znakov umožňuje aj tlač 2D Datamatrix kódov, log, grafických znakov a obrázkov. Široká škála príslušenstva zabezpečuje jednoduché pripojenie a zvýšenie efektivity značenia (rotačné upínanie, pneumatické priblíženie značiacich hláv, mikrometrické upínanie podávača štítkov atď.). Poslednou generáciou mikroúderov je MC 2000 Superfast. Vyznačuje sa vysokou kvalitou značenia a vďaka celosvetovo patentovanej technológii kývnej osi y je považovaný za najrýchlejší na trhu. Ďalším typom MC 2000 je tzv. Scratching (rycí), ktorého hlavnými prednosťami sú veľmi tichá prevádzka, presnosť a vysoká kvalita značenia. Trvanlivosť značenia, ľahká integrácia a nízke prevádzkové náklady sú základnými aspektmi pre mnoho priemyselných odvetví a MC 2000 to nielen spĺňa, ale aj predbieha tieto požiadavky.

 

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022