Označiť nový výrobný stroj, zariadenie alebo linku typovým štítkom to je niečo ako obradný rituál na konci každej dobre odvedenej práce. Výrobný štítok býva väčšinou vyrobený z oceľového pásika, prípadne z plechu ošetreného eloxom. Zatiaľ čo predtým sa údaje na štítky razili, dnes tieto materiály značíme predovšetkým laserovým lúčom.

Na tlač štítkov s laserom

Ideálnym adeptom pre vyššie popísaný účel je LaserGear s výkonom 20W. Uzavretá pracovná stanica disponuje užívateľsky prívetivým softvérom, ľahko sa ovláda a požadované údaje zvládnete pre tlač jednoducho editovať. Tlač štítkov je s pomocou stanice mimoriadne rýchly. Vláknový laser s dĺžkou pulzu 200 ns je totiž pre značenie kovových materiálov vôbec najvhodnejší.
Stanica je kompatibilná s dvoma typmi šošoviek. Jedna umožňuje značenie v popisovať v poli 100 x 100 mm, druhá v rozmeroch 165 x 165 mm. S rozmermi menšej kancelárskej komody a celkovou váhou 59 kilogramov ľahko stanicou doplníte ľubovoľnú výrobnú prevádzku alebo nástrojáreň.

Nielen pre výrobné štítky

Využiteľnosť stanice navyše nie je viazaná iba na tlač štítkov. Funguje na kovy aj na plasty a umožňuje tlač textu, obrázkov, čiarových kódov, 2D kódov, dokonca aj premenlivých správ. V rámci stanice je integrovaná os Z, stanicu je možné v prípade záujmu doplniť aj o rotačnú os, ktorá umožňuje značenie po obvode predmetu.
Ako alternatíva na tlač štítkov sa ponúkajú termotransferové tlačiarne CAB a vhodné etikety. Vláknový laser síce nie je najlacnejšie riešenie, výrobné štítky z kvalitného materiálu sú však rozhodne veľmi vizuálne efektné a takmer nezničiteľné.

Kam pre laser?

Nielen laser ľubovoľného druhu, ale aj dobre mierenú radu dostanete od ľudí v LIFTEC, ktorí priemyselným značením doslova žijú. Neváhajte, kontaktujte nás.

LIFTEC | Průmyslové značení a automatizace | Všechna práva vyhrazena ©2022